Loading
Bize Ulaşın


+90 (535) 822 22 01
Dr.Plazma® Laboratuvar Programı

Laboratory Information System ( LIS )

"Dr.Plazma Laboratuvar Yazılımı" ihtiyaç duyabileceğiniz tüm fonksiyonlara sahip ( LBYS ) Laboratuvar Yönetim Sistemidir. Yazılımında 1.300 adet test tanımı, bazı testlerin birden fazla materyal ile çalışılacağı düşünülecek olursa yaklaşık 2.500 adet test formu sistemde hazır olarak bulunmaktadır. Her test formunda o teste ait parametreler ve her parametrenin yaş, cinsiyet ve SAT kriterlerine göre olası normal değerleri bulunmaktadır. Yazılım, kurulduğu anda kullanılmaya hazır tanımlamalar ile donatılmıştır.

Laboratuvar çıktılarının kağıt üzerinde nasıl görünmesini istersiniz ?
Tamamen sizin kontrolünüzde, dilerseniz tüm formu dilerseniz her satır ve sütunu istediğiniz gibi sağa-sola, yukarı-aşağı hareket ettirebilir, yazı karakterlerini ve yazı boyutlarını değiştirebilirsiniz. Sonuç çıktısına otomatik logo ilave edebilirsiniz. Artık tüm rapor çıktılarınız kendi dizaynınız ile print edilecektir.

Cihaz Entegrasyonları

Laboratuvar cihazarı ile yapılan entegrasyonlar laboratuvarın maksimum hızda, minimum hata ile sonuç vermesini sağlar. Laboratuvarınızdaki cihazlar, saatte 2.000 adet test yapabilir, ancak laboratuvar teknisyeni saatte 2.000 testi cihaza kaydedip, numuneleri cihaza yükledikten sonra, sonuçları yazıcıdan çıkartamaz. Tek yönlü ve çift yönlü iletişim sayesinde cihazlar sonucu çıkarır çıkarmaz, sonuçlar otomasyon sistemine online olarak aktarılır.

Değiştirilebilir Özellikler
  • Sonuçlar çıktığı anda otomatik SMS ve e-mail gönderimi
  • Testlerin normal değerleri otomatik olarak yazılır. ( Yaş, cinsiyet, SAT gibi kriterlere bağlı olarak )
  • Yazdığınız sonucun normal değer sınırları içinde olup olmadığı otomatik olarak kontrol edilir.
  • Her test için materyal tanımlayabilir ve her materyal için farklı bir form tasarlayabilirsiniz.
  • Hastaların eski test kayıtlarına tek bir tuş ile ulaşabilir ve yeniden düzenleyebilirsiniz.
  • Testler için form tasarlarken dilediğiniz gibi parametre satırı oluşturabilir, parametreleri isimlendirebilir, normal değerler ekleyebilirsiniz.
Sistemin Modülleri ve Entegrasyonları

Banko Modülü - Medikal Muhasebe Modülü - Laboratuvar Modülü - Randevu Modülü - Stok ve Satın Alma Modülü - SağlıkNET2 Entegrasyonu - Mernis TC Kimlik Entegrasyonu - Resmi Muhasebe Entegrasyonu - Cihaz EntegrasyonlarıKatalog İndir Fiyatlarımız
"Bu yazılım da ilginizi çekebilir"

Gıda Laboratuvar Yazılımı

"Dr.Plazma Gıda Laboratuvarı Yazılımı" Gıda laboratuvarları için geliştirilmiş çok kullanıcılı bir otomasyon sistemidir. Bir numune için firmadan teklif alma sürecinden numuneye ait analizlerin raporlanma sürecine kadar tüm iş adımları yazılımda senarize edilmiştir.