Loading
Bize Ulaşın


+90 (535) 822 22 01
Dünden bugüne "Plazma Yazılım"

Medikal yazılım faaliyetlerimiz 1997 yılında "Askeri Revir Otomasyon" projesi ile başlamıştır. Projemizin Genel Kurmay Başkanlığı, Eğitim ve Doktrin Komutanlığınca plaketle ödüllendirilmesinin verdiği cesaretle, 1999 yılında Plazma Yazılım olarak şirketleştik ve faaliyet alanımızı sağlık sektörüne yönelik yazılım geliştirmek olarak belirledik. Aradan geçen yıllar boyunca bu ilkeden hareketle kendimizi ve medikal yazılımlarımızı geliştirdik.

Ar-Ge çalışmalarına 1999-2001 yılları arasında yoğunluk veren firmamız çalışmalarının sonunda “Dr.Plazma” markasını yarattı. Dr.Plazma 12 farklı medikal yazılımdan oluşan ürün grubudur, en küçük muayenehane biriminden en kompleks hastaneye kadar farklı ölçekteki sağlık işletmelerine uygun yazılımları kapsamaktadır.

Medikal yazılımların ülkemizdeki tarihi, "Plazma Yazılım" ile yaşıttır. Biz sağlık işletmelerine pratik çözümler geliştirirlen fikirlerimizi masa başında keşfetmedik veya bu fikirleri diğer yazılımlardan esinlenerek ödünç almadık, zira bu serüvene başladığımızda, ülkemizde esinlenilecek medikal yazılım yoktu.

Sürekli sizlerle birlikteydik, hastane koridorlarında, laboratuvar odalarında, medikal muhasebecilerin ofisinde veya işletme yöneticileriyle toplantıdaydık. Fikirlerimizi geliştirirken yanınızdan hiç ayrılmadık. Doktorlar, Hemşireler, Laborantlar, banko görevlileri, depo ve eczane personeli, radyoloji personeli, muhasebe personeli, işletme yöneticileri. Dr.Plazma 'nın gerçek yaratıcıları aslında yukarıda saydığımız kişilerdir, biz sadece sizlerden gelen fikir ve önerileri topladık geliştirdik ve yazılıma aktardık.

Yazılımın hammaddesi FİKİRDİR, bir yazılımı KALİTELİ yapan; içindeki bu pratik fikirlerin yanı sıra arkasındaki teknik destekdir. Biz kaliteli yazılım otomasyonunun da makul fiyatlarla kurulabileceğini savunuyorduk ve zaman bizi haklı çıkardı.